ozel-ogrenme-guclugu

Özel Öğrenme Güçlüğü

Alanında ve Çocuk konusunda Uzman Hocamız tarafından Özel Öğrenme Güçlüğünde Velilere ve Öğrencilere Hizmet verilmeye başlanmıştır. Yoğun talep olduğundan başvurular öncelik sırasına göre alınacaktır.Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Öğrenme güçlüğü bireyin zekası normal ve normalin üzerinde olmasına rağmen sözlü ve yazılı dili kullanma ve anlamada, konuşma, okuma, yazma, heceleme, matematiksel hesaplamalar yapmada, sosyal algılama, kendini idare etme, iletişim kurma alanlarında kendini gösteren nörolojik kökenli gelişimsel bir bozukluktur

Bu bozukluk çoğunlukla dikkat eksikliği, hareketlilik, depresyon, kaygı bozuklukları veya diğer psikiyatrik bozukluklarla birlikte seyredebilir. Özel öğrenme güçlüğü olan çocuklarda sorun olan alanlara yönelik birebir özel eğitim alması gereklidir.Bu çocuklar zeki olmalarına rağmen düşük akademik becerileri olması nedeniyle sıklıkla depresyon, kaygı bozukluğu yaşadıkları için mutlaka bir Uzman tarafından izlenmeli, aile ve okul bilgilendirilmeli, eğitsel desteği sağlanmalıdır.

İletişim Bilgilerimiz

0216 575 68 35

0545 856 80 16

info@naisapsikoloji.com

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Uzmanlarımızdan yardım almak için formu doldurun size ulaşalım.

Gönder