Özgül Taştan

Danışman Özgül Taştan

Davranış Bilimi Uzmanı
Mail: info@naisapsikoloji.com
Telefon: 0216 575 68 35

Hakkımda

Ailesi Kırşehirlidir. Fakat babasının işi nedeniyle Ankara’da 1961 yılında dünyaya geldi. Yine aynı nedenle ilkokulu Çorlu’da Orta ve Lise tahsilini 1978 yılında İstanbul Bahçelievler Lisesinde tamamladı. 

 Üniversiteyi kazandığı halde ailevi nedenlerden dolayı tahsil hayatına ara verip özel bir firmanın ithalat Bölümünde çalışma hayatına başlamak zorunda kaldı. 

 1987 yılında evlendi. Özel bir firmada Projeler koordinatörü İnşaat Mühendisi eşi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim dalında asistan Doktor bir oğlu var. 

 Çalışma hayatı boyunca yarım kalan eğitimine devam etme isteği sürekli olmasına rağmen ancak 2008 yılında imkân bulabildi. California Merkezli, Newport International Üniversitesi’nde davranış bilimleri bölümünü seçti ve yarım kalan üniversite tahsiline başladı. 

 Davranış Bilimleri Çocuk Ve Genç Psikolojik Danışmanlık Merkezi tarafından düzenlenen 130 saatlik mesleğe hazırlık ve staj programına katılarak başarıyla tamamladı. Ebeveynlerin çocuklar üzerindeki tutumlarıyla ilgili tezini de yazarak 2011 yılında okuldan başarıyla mezun oldu. 

Daha sonra Melikşah Üniversitesi Meliksem sürekli eğitim uygulama ve araştırma Merkezi’nde 2012 yılında 150 saatlik Aile Danışmanlığı Eğitimi aldı. 

2014-2015 yıllarında Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde Bağımlılık Danışmanlığı Eğitimi aldı. 

2018 yılında Kültegin Ögel tarafından verilen bağımlılık alanındaki seminerlere ve eğitimlere katılmıştır.

İnsanlara yardımcı olmak isteği ve tecrübelerini paylaşmak amacıyla şu an Naisa Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde çalışmaktadır.