Psikolojik-Danışman-Özcan-Yıldırım-1

Özcan Yıldırım

Psikolojik Danışman / Yaratıcı Drama Lideri, Oyun Terapisti
Mail: info@naisapsikoloji.com
Telefon: 0216 575 68 35

Hakkımda

PSİKOLOJİK DANIŞMAN/YARATICI DRAMA LİDERİ,OYUN TERAPİSTİ

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık anabilim dalından 2011 yılında mezun olmuştur.

2011 yılından itibaren “Okul Psikolojik Danışmanı” olarak ilkokulda çalışmaktadır.

2012 yılında Çağdaş Drama Derneğinin “Yaratıcı Drama Liderlik” eğitim programına başlayarak 2014 yılında başarıyla tamamlamış ve “Yaratıcı Drama Lideri” ünvanını almaya hak kazanmıştır.

2018 yılında başladığı İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uygulamalı Psikoloji alanında Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Bitirme projesi olarak hazırladığı “Lise Öğrencilerinde Bilinçli İnternet Kullanımın Yaratıcı Drama ile Geliştirilmesi” adlı proje “Eğitim ve Öğretim Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında bölgesel ödül almıştır.

Yaratıcı drama eğitmeni olarak çeşitli kurum ve kuruluşlarda hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik  atölyeler düzenlemiştir. Çeşitli konferans ve kongrelerde de bildiri sunumları yapmıştır.

Daha sonrasında “Oyun Terapisi”  eğitimini almıştır. “Oyun terapisi eğitimi ardından “Çocuk Testleri Eğitimi (14 Test), MMPI, Stanford MMPI, Denver II, ETEÇOM, Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-R), Stanford Binet Zeka Testi” eğitimlerini almıştır. Aynı zamanda “Çocuklarda Psikoterapide Gözlem & Görüşme Teknikleri, Çocuk Resimlerinin Analizi” eğitimlerine katılmıştır.

Meslek hayatı boyunca hem psikolojik danışman hem yaratıcı drama lideri olarak bir çok gönüllü çalışmalara destek olmuştur.