Psikolog-Sena-Asya-Eker

Psk.Sena Asya Eker

Psikolog
Mail: info@naisapsikoloji.com
Telefon: 0216 575 68 35

Hakkımda

Koç Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden 2017 yılında mezun olmuştur. Sosyoloji alanında yandal programını başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

Lisans eğitimi boyunca klinik uygulamalarda bulunmak adına Tekirdağ Devlet Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde stajlarını tamamlamıştır.  Koç Üniversitesi Çocuk ve İletişim Dil Gelişim Laboratuarı’nda gerçekleştirilen araştırmalara destek vermiştir. KU Leuven Psikoloji bölümünde bir dönem süreyle Belçika’da eğitim almıştır.

Mezuniyetin ardından Kahire, Mısır’da mülteci kadınlar ile yürütülen projede görev almış ve Türkiye’ye döndükten sonra rehabilitasyon merkezlerinde gönüllü olarak çalışıp çeviriler yapmıştır.

Klinik Uygulama Ağırlıklı Mesleğe Hazırlık Eğitimi, Çocuk Testleri Eğitimi ve Çocuklarda Gözlem ve Görüşme Teknikleri Uygulayıcı Sertifikası almıştır.

Türk Psikologlar Derneği’nde düzenlenen, Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği onaylı Denver II Gelişimsel Tarama Testi eğitimini tamamlamıştır.

Minnesota Multiphasic Personality Inventory Test (MMPI) uygulayıcı eğitimini tamamlamıştır.

Mesleki eğitimlerine halen devam etmektedir.