psk-sarah-merve-ahmad

Uzm. Psk. Sarah Merve Ahmad

Uzman Psikolog
Mail: bilgi@naisapsikoloji.com
Telefon: 0216 575 68 35

Hakkımda

Münih’te dünyaya geldi. Öğrencilik hayatına İstanbul’da başladı, liseyi İstanbul’da ki özel bir kolejde birincilikle tamamladı. Ardından Koç Üniversitesi’ni burslu olarak kazanıp, eğitimi süresince gösterdiği üstün başarı nedeniyle Psikoloji bölümünü okurken çift ana dal öğrencisi olmaya hak kazanarak, İngiliz Dili Edebiyatı ve Karşılaştırmalı Edebiyatı bölümünü de okudu.

Üniversite’de okuduğu yıllarda değişim öğrencisi olarak 6 ay süre ile 2013 yılında İspanya’da Universitat de llles Balerars’da öğrenim gördü.

Üniversitede eğitim gördüğü yıllarda psikoloji alanında klinik tecrübesini kazanmak ve pekiştirmek için Erenköy ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanelerinde stajlar yaptı,Erenköy Ruh ve Sinir Hastenesin’de staj yaptığı dönemde OKB’li bireylerle yapılan çalışmalara destek verdi.

Koç Üniversitesinde  ise okuduğu yıllarda  psikoloji bölümündeki  Prof.Dr Zeynep Cemalcılar,  Prof.Dr Aylin Küntay  yanında asistan öğrenci olarak görev yaptı, yürütülen akademik çalışmalara destek verdi. Üniversite eğitimi süresince sosyal yardım kuruluşlarında aktif rol almaya çalıştı. Bu doğrultuda bir süre TEGV’de (Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı) çocuklar ile gönüllü olarak ilgilendi. Yine üniversitede okuduğu yıllarda 2011 Senesinde Toronto/Kanada’da ILAC Foundation’da 2 ay staj yaptı.

İngiltere’de bulunduğu 26 Temmuz-26 Ağustos 2009 tarihlerinde Londra’da bulunan West London College’da örgün olarak ,Business stduies Marketing, Principles of Law, Enterprise ve yer aldığı bazı proje bazlı eğitimleri tamamlamıştır.

17 Ağustos-11 Eylül tarihleri arasında İngiltere’de yaşadığı süre zarfında Bournemouth Business School İnternational’da ve  İstanbul’da bulunan çeşitli merkezlerde danışmanlık stajları yaptı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra, birçok terapi eğitimine katılıp kendini daha çok geliştirme fırsatı buldu. Dr. Nevin Dölek’ten ‘Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi’ eğitimi, Prof. Dr. Pelin Yolaç’tan Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımıyla, Klinik Görüşme Teknikleri ve Uygulamalı Beceri Eğitimi, yine Bilişsel Davranışçı yaklaşımıyla Depresyon, Panik bozukluğu, Obsesif Kompülsif Bozukluk Tedavisi, Sosyal Kaygı Bozukluğu ve Travma tedavisi eğitimlerini aldı. Ayrıca 100 akademik ders saati Cinsel Terapi eğitiminden ve 72 saat Evlilik ve Çift Terapisi eğitiminden sonra; Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nden Uzman Cinsel Terapist ve Evlilik Çift Terapisti Unvanını almaya hak kazandı.

Bir süre için İstanbul Gelişim Üniversitesinde Öğrencilere tercih dönemlerinde yardımcı oldu. Bir süre “İstanbul Psikodrama Enstitüsünden” Psikodrama eğitimi de aldı bu süre zarfında 21.Uluslararası Psikodrama Konferansına katıldı. İstanbul Ticaret Üniversitesinde “Uygulamalı Psikoloji” alanında uzmanlığını tamamlamıştır.

Türk Psikologlar Derneği’nde düzenlenen, Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği onaylı Denver II Gelişimsel Tarama Testi eğitimini tamamlamıştır.

Minnesota Multiphasic Personality Inventory Test (MMPI) uygulayıcı eğitimini tamamlamıştır. 2018 yılında Victor Frank Enstitüsü Onaylı Uluslararası Varoluşçu Psikoloji Ve Logoterapi Sertifika Programı Eğitimini tamamlamıştır.

4-7 Ekim 2018 tarihlerinde Datça’da düzenlenen Sanat Terapisi Atölye Çalışmasını tamamlamıştır.

18-21 Ekim 2018 Tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen ‘Kuramdan Uygulamaya Psikoterapi’de Bilimsel Yaklaşımlar Kongresine katılmıştır.

27-28 Nisan Tarihlerinde 2 gün süren Mindfulness Sempozyom’una katılmıştır.

2015-2018 seneleri Naisa’da Eğitimi koordinatörü olarak çalışmış olup, yetişkinlere yönelik danışmanlık vermektedir.

2015 Yılından bu yana  Naisa Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde  aktif olarak danışan görmenin yanı sıra alandaki İstanbul başta olmak üzere birçok diğer şehirde de  Öğrencilere, Öğretmenlere, Psikolog ve Psikolojik Danışmanlara yönelik Klinik Staj Programı Yetişkin Psikopatolojisi (*Depresyon Tedavisine giriş *Panik Bozukluk Tedavisine giriş, Obsesif Kompülsif Tedavisine Giriş, Yetişkinlerle Klinik Görüşme Teknikleri, Bilişsel Davranışçı Terapiye Giriş, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Çift Terapisinde Temel İlkeler ve Yaklaşımlar Eğitimlerini vermektedir. Atölye çalışmaları düzenlemektedir.

Yetişkinlerle çalışmaktadır.

2019 yılında 1.5 sene süren The School Of Life —Developing Emotinonal İntelligence (the pathway) programını tamamlamıştır.

Naisa Psikoloji Olarak Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Lüleburgaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Trakya Kalkınma Ajansı İş Birliği İle Düzenlemiş Olduğumuz Psikometrik Uygulamalarla Çocuk Testleri Eğitimi’nin Eğitim Koordinatörlüğünü yapmıştır.

 

Alandaki çalışmalara başta  Naisa Bünyesi’nde olmak üzere, çeşitli Üniversite ve okullarda düzenlenen Seminerlere ve Atölyelere destek vermektedir.

Anadili Türkçe olmayan bireylere İngilizce olarak terapi desteği vermektedir.

Almış Olduğu Terapi Odaklı Eğitimler

  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek
  • Cinsel Terapi Eğitimi Citeb
  • Travma ve İlişkili Sorunlarda Temel Yaklaşımlar Prof. Dr. Tamer Aker
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Dr. Berk Murat Ergün
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Prof. Dr. Perin Yolaç
  • Evlilik ve Çift Terapisi Citeb
  • Aile Sistemleri ve Terapisi Öğr. Gör. Dr. Serkan Özgün

Klinik ve Araştırma Deneyimleri ve İş Tecrübeleri

Naisa Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Uzman Klinik Psikolog, Eğitmen 3 Yıl Halen

İstanbul Gelişim Üniversitesi

İstanbul Yaz 2015

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi

Staj, İstanbul Yaz 2014

Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Departmanı

Asistanlık Sonbahar 2014

Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Departmanı

Asistanlık, İstanbul Yaz 2013

TEGV Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

İstanbul Eylül 2013- Şubat 2014

Uluslararası Dil Akademisi

Staj, KANADA Yaz 2013

Eğitimal,  Eğitim ve Danışmalık Şirketi

Staj, İstanbul Sonbahar 2010

Ek Eğitimleri

  • Ağustos 2010 West London Koleji, İNGİLTERE, İşletme , İş Hukuku Prensipleri, Girişimlik, Proje Yönetimi
  • Bournemouth Business School International, İNGİLTERE, Pazarlama& İş Becerileri Sertifikası
  • Eylül 2009 Halkla İlişkiler, Müşteri Servisleri Yönetimi, Reklamcılık, Franchising, Uluslararası Pazarlama Stratejileri & Analizi

Sertifikaları

İnnovasyon Sertifikası

Koç Universitesi, Istanbul 8 Mayıs 2010

Girişimcilik Sertifikası

Koç Universitesi, Istanbul 19 Kasım 2010

Business Port Workshop Sertifikası

Koç Universitesi, Istanbul 14 Ekim-19 Aralık 2010